Foça Deniz Restaurant

Foça Denz Restaurant
Foça Deniz Restaurant

Foça Deniz Restaurant

Çalışma Saatleri: 11:00 – 01:00

Ortalama Fiyat: ₺200 – ₺300

Mutfak Türü: Et, Balık, Deniz Ürünleri

Telefon Numarası: (0232) 812 20 39

Category:

🐟 Balık

🦀 Deniz ürünleri

🥩 Et

✅ Sigara içilebilir alan

✅ Wi-fi

✅Engelli dostu

✅Deniz manzarası

✅İş yemeğine uygun

✅Romantik akşam yemeğine uygun

11:00-01:00

Yılın her ayı açık

Eski Foça Deniz Restaurant

Foça hem İzmir içinden gelenler için hem de komşu illerden gelenler için hep harika bir tatil yeri olmuştur. Sadece hafta sonu kaçamağı yapmak için bir iki gün bile gidilir bu şahane tatil beldesine. Sessiz, sakin, yavaş bir ilçe Foça. Hal böyle olunca da oturup güzel bir yemek eşliğinde birkaç kadeh içilmeden dönülmez. Denize nazır bir restoranda birkaç saat vakit geçirmek, dalgaların sesini duymak hiç de fena olmaz değil mi? Yavaş yavaş, sakin sakin yiyip sevdiklerinizle sohbet etmek… İşte Foça’da tam bu saydıklarımızı yapabileceğiniz şahane bir balık restoranı var; Foça Deniz Restaurant. Gerek konumu gerekse de yemekleri ile Foça’daki en iyi restaurantlar listesine rahatlıkla girer Foça Deniz Restaurant.

Eski Foça sahil boyu kenarında duran ve denize sıfır bir konumda bulunan Eski Foça Deniz Restaurant, özellikle deniz ürünleri ile öne çıkan bir mekan. Kalamardan, karidese, karidesten Foça’nın lezzetli ve taze balıklarına kadar uzanan geniş bir menüsü bulunuyor. Tabii bunlara ek olarak da hızlı ve güleryüzlü personel de var. Bir mekanın olmazsa olmazlarından olan servis kalitesi, burada kendini sonuna kadar hissettiriyor. Hem işletmecileri hem de çalışan ekip sizin memnun ayrılmanız için elinden geleni yapıyor desek yeridir. Herkes işinde oldukça profesyonel.

Foça Deniz Restaurant’a girer girmez mekanın duvarları dikkatinizi çekecektir. Taş duvarların üzerine asılmış deniz kabuklarını, mekanın sahipleri kendi elleri ile denizin dibinden çıkarmış ve tablo haline getirerek restoranın duvarlarını süslemişler. Bu küçük dokunuş Foça Deniz Restaurant içindeki tüm ambiyansı değiştirmiş desek yanlış olmaz. Ortama harika bir atmosfer katmış doğrusu. Bir balık restoranında ve bir yazlık tatil beldesinde olduğunuzu daha ilk adımınızı atar atmaz hissediyorsunuz.

Foça Deniz Restaurant’ta Ne Yenir?

Tavsiyelerimiz:

Başlagıçlar: Kabak çiçeği dolması, köpeoğlu, ahtapot salatası

Ara Sıcaklar: Tereyağlı karides, kızarmış peynirli patlıcan, peynirli dil sarma

Ana Yemek: Mevsimine göre şefin tavsiyesine uygun olarak bir balık seçebilirsiniz.

Tatlı: Peynir tatlısı ya da dondurmalı helva

Deniz Restaurant İletişim Bilgileri

📞 (0232) 812 20 39

📍  Aşıklar Yolu Cd. Z1/2, Mazhar Zorlu Bedesteni, 35687 Foça/İzmir

Evet, Foça’nın en güzel mekanlarından biri olan Foça Deniz Restaurant hakkındaki görüşlerimiz bu şekilde. Sizlerin de yolu buraya düşerse yorum kısmında düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Tour Reviews

5.00 based on 2 reviews
28 Ocak 2020

gayet güzel konum, gayet leziz yemekler, gayet güzel ortam. Tavisye edilir.

28 Şubat 2020

Kışın çok güzel. Sessiz sakin

Leave a Review

Rating