Foça Celep Restaurant

En iyi Foça restaurantları - Foça Celep Restaurant

Foça Celep Restaurant

Çalışma Saatleri: 08:00 – 01:00

Ortalama Fiyat:  ₺200 – ₺300

Mutfak Türü:  Et, Balık, Deniz Ürünleri

Telefon Numarası: (0232) 812 11 95

Category:

🐟 Balık

🦀 Deniz ürünleri

🥩 Et

✅ Sigara içilebilir alan

✅ Wi-fi

✅Engelli dostu

✅Deniz manzarası

✅İş yemeğine uygun

✅Romantik akşam yemeğine uygun

08:00-01:00

Yılın her ayı açık

Eski Foça Celep Restaurant

Deniz, rakı, balık… Bir Foça klasiğidir bu üçlü. Bu klasiği gerçekleştirebileceğiniz en güzel Foça restoranlarından biri de kuşkusuz Foça Celep Restaurant. Denize sıfır konumlanmış mekanda, güneşin batışını izleyince Foça’ya aşık olacak ve bir daha gelmek için planlar yapacaksınız. İşte Foça Celep Restoran’da bu güzel manzaraya bir de leziz bir yemek ve birkaç kadeh içki eşlik ederse değmeyin keyfinize. Neyse ki Foça Celep Restaurant bunların hepsine sahip. Size sadece mekanı ziyaret etmek kalıyor.

Eski Foça merkezde, sahil yolu üzerinde bulunan restoran, denizin kıyısında olduğu için burnunuza sürekli deniz kokusu geliyor ve kesinlikle mest oluyorsunuz. Ortamın samimiyeti ve sıcaklığı da eklenince memnuniyetiniz iki katına çıkıyor.

Eski Foça Celep Restaurant’ta öne çıkan birkaç özellik var. Bunların başında güler yüzlü personel, hızlı servis ve taze balıklar öne çıkıyor. Özellikle mevsimi ise barbun yemenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Mezeleri de her daim lezzetli. Fava, haydari, köpeoğlu, şakşuka… aklınıza ne gelirse mevcut.

Arasıcak olarak da tereyağlı karides güveç veya karides tava tercih edilebilir. Siz yine de görevli arkadaşların tavsiyesini almayı unutmayın. Onlar sizi seve seve yönlendirecektir. Celep Restaurant’ın bir diğer özelliği ise Foça’nın en eski balık restoranlarından biri olması gelenin mekanın müdavimi haline gelmesi. Sadece Foça’nın yerlileri tarafından değil, şehir dışından gelen yerli misafirlerin de uğrak noktalarından biri.

Foça Celep Restaurant, ıstakoz servis eden nadir mekanlardan da biri Foça’da. Denizden tutup pişirip direkt masanıza servis ediyorlar. Hem görsel olarak hem de bedensel olarak doyuyorsunuz bu manzarayı görünce.

Celep Restaurant’ta Ne Yenir?

Tavsiyelerimiz:

Meze: Deniz börülcesi, fava, haydari

Arasıcak: Tereyağlı karides güveç, kalamar tava, ahtapot ızgara

Ana Yemek: Istakoz, mevsim balığı

Tabii ki bunlar bizim kişisel tercihlerimiz. Sizlerin damak tadına uygun olan bir şeyler bulacağınıza eminiz Celep restoranda.

Celep Restaurant İletişim Bilgileri

📞  (0232) 812 11 95

📍  Fevzipaşa, Reha Midilli Cd. No:48, 35680 Foça/İzmir

Evet, Foça Celep Restaurant hakkındaki görüşlerimiz bu şekilde. Sizler de daha önce Eski Foça Celep Restaurant’a uğradıysanız düşüncelerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz.

Tour Reviews

5.00 based on 1 review
6 Şubat 2020

Manzarası güzel, ortam sıcak ve samimi. Tavsiye ederim

Leave a Review

Rating