Foça tekne turu

Foça Tekne Turu 2021 – Eski Foça Tekne Turları

Yazlık bir beldeye gittiğiniz zaman sahil şeridinde boylu boyunca sıralanmış onlarca tekne görürsünüz. Günübirlik ya da birkaç günlüğüne tatile gelmiş turistlerin en keyifli, en eğlenceli aktivitelerinden biridir çünkü tekne turu. Foça, İzmir’in sakin ve şirin bir ilçesi. Burada tekne turu yapmak için en ideal yerlerden biri. Sebebi ise Foça koylarının birbirinden güzel olması ve denize girmek için şahane noktalara gidecek olmanız. Biz de Foça’ya gelip de ne yapsam diye düşünen tüm tatilciler için Foça tekne turu detayları verelim, Foça tekne turu fiyatları hakkında sizleri bilgilendirelim ve Foça tekne turları nerelere gidiyor, nerede ne kadar süre kalıyor her bir ayrıntıyı anlatalım istedik. Hazırsanız hiç vakit kaybetmeden hemen başlayalım. Sayfanın en aşağısında bulunan formu doldurarak talep oluşturabilirsiniz. 15 dakika içerisinde sizlere geri dönüş sağlanacaktır.

Foça Tekne Turu Detayları 

Öncelikle Foça küçük bir tatil beldesi. Hani daha önce Marmaris’e, Bodrum’a ya da Fethiye’ye falan gittiyseniz orada onlarca tekne görmüşsünüzdür. Foça’da ise böyle bir durum söz konusu değil. Alternatifleriniz sınırlı. Kalite olarak bu teknelerin aralarında uçurum olmasa da yine de önemli farklılıklar var. Kimi aileye daha uygun, kimi çiftlere. Kimi sakin bir tur yapıyor, kimi ise sonuna kadar eğleniyor. Ama en önemli ortak özellikleri ise hepsinin bu işi keyif almak için yaptığı. Bunu belirtelim.

Foça tekne turu

Foça Tekne Turu Saatleri

Foça tekne turu saatleri de bir başka merak edilen konu. Foça tekne turlarının kalkış saati 11:00. Yoğunluğa bağlı olarak küçük gecikmeler zaman zaman yaşanabiliyor ama genelde kalkış saati 11:00. Eski Foça tekne turları saat 17:00 gibi ise limana geri dönüyor. Kısacası yaklaşık 6 saat süren harika bir tur sizleri bekliyor.

Foça Tekne Turları Nereden Kalkıyor?

Foça tekne turları, sahil şeridi de diyebileceğimiz Reha Midilli Caddesi üzerinden kalkıyor. Ancak Foça’daki teknelerin bir başka kalkış noktası daha var. Orası da Foça Kalesinin arkasında bulunan nispeten küçük sahil şeridi. İki noktadan kalkan tekneler de aynı rotalara uğruyor.

Foça Tekne Turu Fiyatları 2021

Foça tekne turu fiyatları 2021 yılında kişi başı 100 lira. Bu şu anki güncel fiyat. Olur da bir değişiklik olursa biz de zaten güncelleyeceğiz merak etmeyin 🙂

Eski Foça Tekne Turunun Fiyatına Neler Dahil?

Eski Foça çıkışlı tekne turları fiyatlarına öğle yemeği ve gün boyu sınırsız kola, fanta ve sprite dahil. Peki yemek menüsü ne diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Tekne turu menüsünde 3 farklı seçenek var. Bunlar; tavuklu, balıklı ve köfteli menü. Yani herkes düşünülmüş durumda. Bu ana yemeklerin yanında ise salata ve makarna servis ediliyor. Oldukça doyurucu bir menü olduğunu söylemeliyiz.

İçecek olarak da yukarıda dediğimiz gibi sınırsız alkolsüz gazlı içecek var. Hani canınız bira çeker ya da balığın yanına rakı isterseniz teknede hepsi ücreti mukabilinde mevcut. Yok ben alkol kullanmıyorum diyorsanız da gazlı ve gazsız tüm içecekler yine tur teknesinde mevcut. Dilediğiniz zaman satın alabilirsiniz.

Foça’daki Diğer Günlük Turlar:

Foça’daki Tekne Turu Nerelere Uğruyor?

Foça tekne turuları rotası içerisinde 5 durak var. Bu 5 durağın hepsinde yüzme molası veriliyor ve yaklaşık olarak yarım saat bu duraklarda yüzme şansınız oluyor. O günkü hava durumu ve yoğunluğa bağlı olarak bu duraklardan bazıları pas geçilebilir.

Foça Tekne Turu Koyları:

Foça tekne turları

Damsız Tekneye Giriş Oluyor Mu?

Eski Foça tekne turuna damsız katılamıyorsunuz maalesef. Tekneye kesinlikle damsız alınmıyor. Böyle bir ayrımcılık yapmayı kimse istemez elbette ki ama teknedeki genel memnuniyeti sağlamak adına böyle bir yola gidiliyor.

He bu arada, tekne turundan sonra şöyle güzel bir yemek yemek, sevdiklerinizle güneşi güzel bir restoranda batırmak isterseniz Foça’daki En İyi Restoranlar sayfamıza da bir göz atın deriz. Onların yanına da Foça Barları sayfamızı da koyduk. 🙂

Evet, Foça tekne turu detayları bu kadar. Foça tekne turu 2020 fiyatları ve detayları hakkında bilgiler vermek istedik. Umarız faydalı olmuştur. Dediğimiz gibi yoğun dönemde önceden yer ayırtmak mantıklı olabilir. Bir de tabii Covid-19 sebebi ile teknelerin kapasitelerinin yarısı dolacak şekilde tur düzenlemesi söz konusu. Bu yüzden önceden aramanız daha yerinde olacaktır. Aklınıza takılan başka bir soru olursa yorum kısmında belirtebilirsiniz. Şimdiden herkese keyifli yolculuklar.

* Foça tekne turu talebi oluşturmak için lütfen aşağıdaki formu doldurun. En geç 15 dakika içerisinde size geri dönüş sağlanacaktır.

TALEP FORMU