Foça Tekne Turu Tavsiye 2020
Foça Tekne Turu Tavsiye

Foça tekne turu yapmak için İzmir’in en güzel tatil noktalarından biri. Çünkü Foça’nın harika koyları ve plajları bulunuyor. Tabii ki bunların arasında en meşhuru Siren Kayalıkları. Bununla birlikte Mersinaki Plajı, Kosova Plajı gibi şahane koylar da mevcut. Peki Foça tekne turu tavsiye bilgisi almak isterseniz hangisine katılırdınız? Gelin sizlere Foça tekne turu tavsiyesi verelim ve turların içeriklerini açıklayalım. Foça’da fazla tekne turu seçeneği olmasa da güzel alternatifler mevcut.

Foça Tekne Turu Tavsiye

Klasik Foça Tekne Turu

Klasik Foça tekne turu yaz aylarında her gün yapılan sabah 11 gibi tura başlayan ve akşam üzeri 6 gibi geri dönen tekne turları. Bu turlara öğle yemeği dahil oluyor ve toplamda 5 koy geziyor. Öğle yemeği menüsü ise çeşitli. Balık, köfte ya da tavuklu menüden dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Bu yemeklerin yanında ise makarna ve salata oluyor. İçecekleri ise teknede satın alabiliyorsunuz. Fiyatları dışardaki fiyatlar ile üç aşağı beş yukarı aynı. Üstelik bu turun en Foçadaki en popüler tekne turu olduğunu da söyleyelim.

Foça Balık Avı Turu

Bu bir tekne turu sayılmıyor gibi gelebilir size. Fakat Foça balık avı da aslında bir tekne turu. Hatta hem balık tuttuğunuz hem de tekne gezisi yaptığınız bir tur.

Foça’da oldukça popüler olan balık avı yılın her ayı düzenleniyor. İsteğe bağlı olarak özel tur da düzenlenebiliyor. Arkadaşlarınız, ya da çocuklarınızla katılabileceğiniz oldukça eğlenceli bir aktivite. Tuttuğunuz balıkları da teknede pişirip yiyebiliyorsunuz. Foça tekne turu tavsiye yazısı içerisinde balık avı olmazsa olmaz.

Foça Tekne Turu Tavsiyesi
foto:flickr.com/photos/zaferzog/

Foça Mehtap Turu ve Saatlik Turlar

Foça tekne turu tavsiye yazısında olması gereken diğer iki tur da mehtap turu ve saatlik yapılan tekne turları. Mehtap turları yaklaşık 3 saat sürüyor ve yaz aylarında yapılıyor. Hem güneşin batışını hem de Foça’nın akşamki güzelliğini görmek için harika bir fırsat.

Saatlik turlar ise genelde Ekim, Kasım ve Mart, Nisan aylarında düzenleniyor. Sezon, henüz denize girmek için uygun değil ama güneşli bir günde güzel bir tekne gezisi yapmak için oldukça uygun zamanlar. Bir ya da iki saat süren bu turlarda güzel havanın tadını çıkarabilir, güzel bir aktivitede bulunabilirsiniz.

Sizler de Foça tekne turu tavsiyesi yapmak isterseniz yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın