Foça Rüzgar Sörfü – Foça Windsurf Okulları 🏄
Foça Rüzgar Sörfü - Foça Windsurf Okulları

İzmir, bulunduğu coğrafi konum itibari ile rüzgar sörfü yapmak için en uygun şehirlerden biri. Çeşme’den Dikili’ye, Urla’dan Alaçatı’ya kadar onlarca rüzgar sörfü alanı ve windsurf okulları var. Foça da rüzgar sörfü açısından İzmir’in en güzel lokasyonlarından biri. Kapalı ve güvenli olan koyları, yılın sürekli ılıman olarak esen rüzgarları sayesinde bölgenin öne çıkan rüzgar sörfü noktalarından biri haline getiriyor Foça’yı. Bizler de Foça rüzgar sörfü hakkında biraz bilgi verelim, Foça windsurf okulları hakkında bilgiler verelim istedik. Bu zorlu sporu hobi olarak ya da profesyonel olarak yapmak isterseniz rehberimizden faydalanabilirsiniz.

Sitemizin En Çok Okunan İçerikleri:

📌 Foça Tekne Turu 2020

📌 Foça’da Nereler Gezilir?

📌 En Güzel Foça Restaurantları

📌 En Güzel Foça Mekanları

Foça Windsurf Okulları

  • Yeni Foça Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü
  • Foça Windsurf
  • Foça Phokaia Yelken Windsurf ve Kürek Spor Kulübü

"<yoastmark

Foça Rüzgar Sörfü Okulları

 

Yeni Foça Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü

2011 yılında kurulan Yeni Foça Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü, 9 yıldır 7’den 70’e tüm rüzgar sörfü severlere hizmet veriyor. Özel rüzgar sörfü derslerinin yanı sıra grup dersleri, 9-14 yaş için başlangıç dersleri ve depolama hizmeti de veriyor. Kursa başlayan sporcular burada profesyonel olup olimpiyatlara hazırlanma şansı da yakalıyor.

Özellikle çocuklar için yepyeni bilgiler sunan ve eğitimlerine katkı sağlayan bu kurslar yaz okulları sayesinde spor severler ile buluşuyor.

Başlangıç seviyesindeki derslerin saati 200 liradan başlıyor ve paket ders almanız halinde fiyatlar 850 liraya kadar ulaşabiliyor. Orta seviye ve ileri seviye dersler için saatler ve fiyatlar farklılık göstermekle birlikte ortalama 2000-2500 lira civarı.

Yeni Foça Rüzgar Sörfü İletişim Bilgileri

📞 0555 685 25 25

📍 Yenifoça Burunucu Sahili, 35687 İzmir

Foça Windsurf

Foça Windsurf Okulu da uzun yıllardır Foça’da hizmet veren bir sörf okulu. Yeni Foça Sörf Okulu gibi onlar da 7’den 70’e her kitleye hizmet veriyor ve gayet de kaliteli kurs içerikleri var. Hem güvenlik hem pratik dersleri verip sörf severleri denize hazırlıyor. Üstelik yılın her ayı da hizmet veriyor. Tabii ki yaz aylarında kursiyerlerin sayısı daha fazla oluyor.

Foça Windsurf İletişim Bilgileri

📞 0505 2680102

📍 İngiliz Burnu 394 sok. 35680 Eskifoça/izmir

Phokaia Yelken Windsurf ve Kürek Spor Kulübü

Phokaia Yelken Windsurf ve Kürek Spor Kulübü, Foça’nın en köklü rüzgar sörfü okulu. Fiyatları da yukarıda diğer saydıklarımıza kıyasla daha uygun. Üstelik kendi ekipmanlarınızı getirirseniz fiyatlar çok daha uygun oluyor. Bununla birlikte kulübün depolama hizmetinden de faydalanabiliyorsunuz. Çok da uçuk olmayan fiyatlar ile ekipmanlarını yıllık ya da aylık olarak depoda saklayabiliyorsunuz.

📞 0544 364 37 24

📍 Atatürk mahallesi.34 sokak.Karakum plajı, Eski Foça

Foça’da rüzgar sörfü yapmak isterseniz yukarıda iletişim bilgilerini verdiğimiz kulüpleri arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Çocuklu bir aile iseniz çocuğunuzu erken yaşta bu spora başlatmak hem fiziksel olarak hem de mental olarak ona hayatı boyunca ciddi katkılar sağlayacaktır ve güzel bir hobi edinmiş olacaktır. Hatta belki de profesyonel olup uluslar arası yarışmalarda bile boy gösterebilir.

Yetişkin iseniz hiçbir şey için geç değil. Sizler de Birkaç dersin ardından temel, teknik bilgileri öğrenebilir ve Foça rüzgar sörfü deneyimini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Şahsen 2020 yazında biz de bir denemeye karar verdik. Gözel çok hoş geliyor doğrusu. 🙂

Foça’nın citta slow olma hikayesini okumak istiyorsanız ya da Foça’da nerede denize girilir, en güzel plajların nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız aşağıya blogumuzdan iki tane daha yazı bırakıyoruz. Belki onlara da bir göz atmak istersiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın