Foça Kahvaltı Mekanları 🍳
Foça Kahvaltı Mekanları

Dünyada kahvaltıyı bizim kadar seven bir millet var mıdır emin değiliz. Kahvaltı bizler için bir sosyalleşme, anın tadını çıkarma ve mutluluk vesilesi resmen. Özellikle hafta sonları öyle bir gevrek bir poğaça ile kahvaltıyı geçiştirmek ise hiç sevmediğimiz bir şey. Ya evde sadece kuş sütünün eksik olduğu bir sofra hazırlanır ya da güzel bir kahvaltı mekanına gidilir ve saatlerce kahvaltı yapılır, eş ile dost ile sohbet edilir. Hafta sonunuzu renklendirmek, yeni kahvaltı mekanları keşfetmek istersiniz belki diye sizlere Foça kahvaltı mekanları listesi oluşturduk. Foça kahvaltı yerleri arasında birbirinden güzel restaurantlar, kafeler bulunuyor. Özellikle Foça yolu kahvaltı mekanları dikkati çekiyor. Hadi yazıya buyurun.

Akşam yemeği için bir şeyler bakıyorsanız da en güzel Foça balık restoranlarını listelediğimiz yazımıza mutlaka göz atın deriz. 

Foça Kahvaltı Mekanları 🍳

Foça, hem deniz kenarı kahvaltı mekanları hem de köy kahvaltı mekanları ile sizlere oldukça geniş bir seçenek sunuyor. Foça’daki denize sıfır kahvaltı yerleri genelde Eski ve Yeni Foça’nın merkezinde yer alırken köy kahvaltısı sunan yerler ise Bağarası, Kozbeyli gibi köylerde konumlarda bulunmakta. Bizler de bu yazıyı kategorize ederken Eski Foça kahvaltı mekanları, Yeni Foça kahvaltı mekanları ve Foça yolu kahvaltı mekanları olarak kategorize ettik. Bu şekilde çok daha kolay karar verirsiniz diye düşündük.

Eski Foça Kahvaltı Yerleri 🥞

Eski Foça kahvaltı mekanları arasında bulunan yerlerin birçoğu sizlere zengin bir menü sunuyor ve genelde manzaralı, denize karşı. Şöyle güneşli bir pazar gününde Eski Foça’da kahvaltı yapılacak en güzel Eski Foça kahvaltı yerleri şunlar:

#1 Eski Foça Palmiye Kafe: Eski Foça’da serpme kahvaltı yapabileceğiniz en güzel yerlerden biri burası kuşkusuz. Hem sizlere sunduğu hizmet hem de deniz manzarası ile 10 üzerinden 10 puanlık bir mekan. Üstelik iki kişilik serpme kahvaltısı yalnızca 50 lira. O şahane manzara ve harika kahvaltılıklar için kişi başı 25 lira inanın çok makul. Foça’da serpme kahvaltı yapmak istiyorsanız gideceğiniz adres belli: Palmiye Kafe.

📍 Fevzipaşa, Reha Midilli Cd. 38 A, 35680 Foça/İzmir

#2 Kuzina Foça: Kahvaltı sadece bir lezzet meselesi değil, aynı zamanda güleryüz ve hizmet meselesi de. Kuzina Foça da bunu sonuna kadar yerine getiriyor ve sizlere harika bir kahvaltı deneyimi sunuyor Eski Foça’da. Burası sadece bir Foça kahvaltı mekanı değil. Özellikle zeytinyağlı yemekleri ile Foça’da nam salmış harika mezeleri olan küçük ama samimi bir restaurant.

Kuzina Foça
Foça Kahvaltı Yerleri – Kuzina Foça

Menü çeşitli, kahvaltı ise doyurucu. Gidip memnuniyetsiz ayrılan görmedik biz. Biz de aşırı memnun kaldık. Hizmet çok güzel, yemekler çok leziz. Daha önce deneyimleyenler ciğer de yememizi önerdi ama biz kahvaltı için gittiğimizden ciğer yemedik. Kahvaltıda sundukları pişiler tek kelime ile harika. Bir de üzerine çilekli yoğurt yedik efsane geldi. Foça’da kahvaltı yapılacak yerler arasında kesinlikle ilk sıralarda. Akşam yemek için gelirseniz de şaraplarının tadına mutlaka bakın. Keyifli bir akşam geçireceğinizi garanti ederiz.

📞 0541 376 96 71

📍 Atatürk, 196. Sk. No:1, 35680 Foça/İzmir

#3 Foça Kavala Kafe: Burası aslında bir kahvaltı mekanı sayılmaz. Daha çok bar ve winehouse olarak hizmet veriyor ama Foça kahvaltı yerleri arasına burayı almasaydık olmazdı. Çünkü Kavala Kafe’nin harika bir manzarası ve ambiyansı var. Sanki denizin içinde oturuyormuşsunuz kadar yakın masalar denize.

Kavala cafe foça

Foça’da kahvaltı olarak fazla bir beklentiniz yok ise hafif bir şeyler yemek bana yeter diyorsanız sizi fazlasıyla tatmin eder. Sandviç ve tostları harika çünkü. Hepsi oldukça lezzetli. Gün boyu taze çay bulmanız da mümkün. Kahvaltı için gitmeseniz dahi bir akşam üzeri uğrayıp güneşin batışını izlemenizi kesinlikle öneririz.

📞 (0232) 812 29 20

📍 İsmetpaşa, Reha Midilli Cd. No:47, 35680 Foça/İzmir

Sitemizin En Çok Okunan İçerikleri:

📌 Foça Gezi Rehberi

📌 Foça Tekne Turu

📌 Foça’da Nerede Denize Girilir?

Yeni Foça Kahvaltı Yerleri 🍯

Gelin şimdi de sizleri Yeni Foça’ya götürelim ve Yeni Foça kahvaltı mekanları listesine bakalım. Yeni Foça’da çok fazla seçenek yok fakat olanlar da bir hayli güzel. İşte Yeni Foça Kahvaltı Yerleri:

#4 Narlıbahçe Kafe: Denizin kenarında kahvaltı etmek gibisi yoktur. Hele bir de aşırı bunaltıcı olmayan bir hava varsa tadından yenmez. Yeni Foça Narlıbahçe Kafe’de harika bir kahvaltı deneyimi sizleri bekliyor. Tulum peyniri, reçelleri, gözlemesi gibi nice lezzetleri tek kelime ile harika. İşletmecileri de oldukça sıcak kanlı. Bu yüzden kahvaltı yaparken kendinizi sanki deniz manzaralı bir evde kahvaltı yapar gibi hissediyorsunuz. Yeni Foça kahvaltı mekanları arasında oldukça hoş bir mekan.

📞 (0232) 814 84 81

📍 Fevzi Çakmak, Yeni, Ali Stair Cd. No 83, 35687 Foça/İzmir

#5 Kum Kafe Yeni Foça: 4 kadın arkadaşın işlettiği Yeni Foça Kum Kafe, Foça’daki en tatlı kafelerden biri. Tasarımından, lezzetlerine kadar kadın eli, kadın aklı değdiği belli. Tam bir kahvaltı mekanı olduğunu söyleyemesek de tostları ve börekleri enfes. Tatlıları ise harika. Yolunuz düşerse en azından bir kumda kahve içmek ya da tatlılarından yemek için bile gidilebilir. Yeni Foça kahvaltı yerleri arasında yine en güzellerinden biri burası.

📍 Fevzi Çakmak, Kurtuluş Cd. No:3, 35687 Foça/İzmir

Foça Yolu Kahvaltı Mekanları 🥘

Evet, geldik Foça’daki en güzel kahvaltı mekanları listesine. Foça’da bulunan en iyi kahvaltıcılar Foça yolu üzerindeki kahvaltı yerleri çünkü. Genelde doğanın içinde, köy havası soluyabileceğiniz doğal bir ortam sunuyorlar size ve masa da dopdolu oluyor.

#6 Şakir’in Yeri: Kozbeyli’nin en ünlü mekanı Şakir’in Yeri olsa gerek. Hem İzmir içinden hem de İzmir dışından yüzlerce misafir geliyor. Özellikle yaz aylarında ve hafta sonların mekan neredeyse hep kalabalık. Şakir’in alameti farikası kahvesi ama kahvaltısı da bir o kadar güzel. Kahvaltı yaptıktan sonra zaten kahve içmezseniz olmaz. Kısacası sadece kahve içmek için değil hem kahvaltı yapmak için hem de kahve içmek için onca yol tepilir. Buna kesinlikle değer. Foça yolu kahvaltı mekanları arasında en iyisi olmayabilir ama en ünlüsü.

📞 (0232) 826 11 59

📍 Kozbeyli, Köy Meydanı No:136, 35680 Foça/İzmir

#7 Kozbeyli Ağaçlı Ev: Foça yolu kahvaltı mekanları arasında bir diğeri ise Kozbeyli Köyünde bulunan Ağaçlı Ev. Harika bir konum, harika bir manzara sadece kuş sütünün eksik olduğu bir kahvaltı sofrası sunuyorlar size. Fiyatlar da böyle bir mekana göre oldukça uygun. İki kişilik serpme kahvaltı 70 lira ve masanızda ise yok yok. Lezzetler ise tartışılmaz. Özellikle pişiler ve reçelleri yemenizi öneririz.

📞 0535 848 41 31

📍  Kozbeyli Köyü No:237, 35680 Foça/İzmir

#8 Köylüm Kahvaltı Evi: Kozbeyli, herhalde Foça’nın kahvaltı mekanları cenneti. En güzel kahvaltı mekanları da en doğal ürünlü sofralar da burada. Köylüm Kafe ya da diğer adıyla Köylüm Kahvaltı Evi de sizlere rahat bir ortam ve doğal ürünler sunuyor. Özellikle tereyağı ve sucuklu gözlemesine hayran kaldık. Kalabalık arkadaş grupları için de çocuklu aileler için de daha iyi bir alternatif düşünemiyoruz Foça’da. Foça yolu kahvaltı yerleri arasında olmazsa olmazlardan burası da.

📞 (0232) 826 11 11

📍 Köy Meydanı No:128, 35680 Kozbeyli Köyü/Foça/Foça/İzmir

Foça Kahvaltı Mekanları

#9 Kozbeyli Sofrası: Yine Kozbeyli’den bir mekan. Biz Foça Kozbeyli kahvaltı mekanları eklemekten bıktık ama Kozbeyli bize güzel kahvaltı mekanları sunmaktan bıkmadı. Kozbeyli Sofrası sadece kahvaltı yapabileceğiniz bir mekan değil. Aynı zamanda öğle ve akşam yemekleri için de gelebilirsiniz. Yiyenler tandırının güzel olduğunu söylüyor. Biz sadece kahvaltı için gittiğimizden kahvaltısını şiddetle tavsiye ediyoruz.

📞 0533 747 61 57

📍 Kozbeyli, D:184, 35680 Foça/İzmir

#10 FoFo Bahçe: Bu sefer Kozbeyli’den değil Bağarası’ndan bir kahvaltı mekanı tavsiye edeceğiz. Şeftali, nar ağaçları ile bezeli harika bir bahçe içinde kahvaltı yapıyorsunuz ve kahvaltıdan sonra ağaçlardan meyve dahi toplayabiliyorsunuz. Kahvaltıdan sonra bile en az bir iki saat geçirmelik bir Foça kahvaltı mekanı kesinlikle. Hatta mekanı o kadar çok beğeneceksiniz ki kalmak bile isteyeceksiniz. Neyse ki mekan bunu da düşünmüş ve konaklama imkanı da sunuyor. 🙂 Şahane değil mi?

📞 0545 307 07 97

📍 Yenibağarası, Yeni Foça Cd. No:99, 35680 Foça/İzmir

FoFo cafe Foça

#11 Emine Bacının Yeri: Yine Bağarası Mahallesinde bulunan Emine Bacının Yeri, özellikle gözleme severleri memnun edecek bir yer. Çeşit çeşit gözlemeleri ve taze çayı ile doymanız ve memnun ayrılmanız mümkün. Patlıcan seven biri olarak ben patlıcanlı gözlemeyi öneririm. Ama otlu peynirli de göze bir o kadar hoş geliyor.

📍 Yenibağarası, Yeni Foça Cd. No:105, 35680 Foça/İzmir

#12 Çiğ Damlası Kahvaltı Bahçesi: Foça’nın Ilıpınar köyünde bulunan Çiğ Damlası Kahvaltı Bahçesi, yıllardır hizmet veriyor. Bize ise geç kalmış bir şekilde ancak bu sene gidebildik. Ama kahvaltıya değil maalesef. Mangal yakmaya. Eti de kendiniz götürebiliyorsunuz. İçecek, salata gibi diğer yiyecek ve içecekleri oradan temin edebilirsiniz.

Foça Yolu Kahvaltı Mekanları

Peki biz kahvaltı etmedik ama neden burayı en iyi Foça kahvaltı mekanları listesine aldık? Çünkü kime sorsak inanılmaz şekilde tavsiye etti. Yakın zamanda gideceğiz ve bu başlığı düzenleyeceğiz. Bizden önce siz giderseniz yorum kısmında görüşlerinizi paylaşın lütfen.

📞 0530 525 78 13

📍 Ilıpınar, İzmir – Foça Yolu Cd. 362-A, 35680 Foça/İzmir

Evet, Foça Kahvaltı Mekanları listesi bu kadar. Sizlerin de eklemek ya da görüş bildirmek istediğiniz Foça kahvaltı yerleri var ise yorum kısmına yazabilirsiniz. Listeyi güncellemeyi çok isteriz. Herkese afiyet olsun.

Comments

Bir cevap yazın