Foça Balık Avı

Foça Balık Avı – Foça Balık Turu 2020

Foça hem denize girmek için harika yerler barındırıyor hem de balık avlamak için. İster amatör olun ister profesyonel. Foça’da balık avı turlarına katılmak için önünüzde bir engel yok ve emin olun gün boyu çok eğleneceksiniz. Foça ve Foça civarı bölgeler hem balık çeşitliliği hem de balık bolluğu açısından oldukça ideal yerler. Lidaki, çupra mercan, karagöz, mırmır, dülger, istavrit, uskumru, gopez, ahtapot ve kalamar; yakalama şansınızın en yüksek olduğu deniz canlıları. Hepsi de birbirinden leziz. Denizden babam çıksa yerim diyenlere duyurulur 🙂 Şimdi gelin sizlere Foça balık avı ve Foça balık turu hakkında tüm detayları verelim ve tura çıkmadan önce bilmeniz gereken her şeyi anlatalım. Aklınıza takılan sorular olursa ya da yerinizi ayırtmak isterseniz aşağıdaki numarayı arayarak ya da yine aşağıda bulunan Whatsapp butonuna tıklayarak bize yazabilirsiniz.

Yerinizi Ayırtmak Ya Da Detaylı Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Numarayı Arayabilirsiniz!

📞 0553 064 14 50

Foça Balık Avı Hakkındaki Tüm Detaylar ve Sıkça Sorulan Sorular

1- Foça Balık Avı Saat Kaçta Başlıyor?

Ekim ayından Nisan ayına kadar süren balık avı turları sabah saat 06:00-06:30 arası başlayıp akşamüzeri 5 buçuk 6’ya kadar sürüyor. Yani 11-12 saatlik koca bir Foça balık turu sizleri bekliyor diyebiliriz.

2- Foça’da Balık Turları Kişi Başı Ne Kadar?

Foça balık avı turu fiyatı 2020 yılında kişi başı 150 lira. Eğer bizim grubumuzdan başka tekneye kimse gelmesin sadece biz olalım derseniz de 1800 lira gibi bir fiyata özel olarak Eski Foça’da balık turu yapabilirsiniz. Bu fiyata öğle yemeği ve gün boyu çay ile kahve ikramı dahil.

3- Foça Balık Avı Teknesi Nerelere Gidiyor?

Foça’da birçok balık merası bulunuyor. Aşağıda hepsini ayrıntılı olarak anlatacağız fakat teknenin gideceği rota çok net değil. Çünkü balık nerede ise oraya gidiyoruz ve bu döneme göre değişen bir şey kabul edersiniz ki. Bu sebeple net bir rota söyleyemiyoruz.

Foça balık avı turu

Eski Foça Balık Meraları – Eski Foça Balık Avı Yerleri

Yeni Foça Askeriye Merası

Yeni Foça Askeriye merası aslında Eski Foça ile Yeni Foça arasında kalan bir noktada bulunuyor. Asıl balığın olduğu nokta askeriyenin kontrol noktasına yakın olduğu için bu kısım öyle adlandırılıyor. Özellikle Kasım başından Aralık sonuna kadar güzel balık yapılan alanlardan biridir. Çipura ve Karagöz için ideal. Foça balık avı için güzel noktalardan biri.

Foça Gencelli Merası

Gencelli, Foça’da bulunan bir köydür ve Yeni Foça’ya gelmeden 6 kilometre beride yer alır. Burada rüzgar hep ters estiğinden kıyı tarafında pek balık yoktur. Ama açıklarda mırmır ve çipura yakalanabilir. Kışın sabah erken saatlerde gidilmesinde fayda var.

Foça Çakmaklı Merası

Eskiye kıyasla daha kısır bir bölge diyebiliriz Çakmaklı için. Ama yine de Eylül ayı başlarında hareketlenmeler başlıyor ve güzel camgözler, levrekler yakalanabiliyor. Çakmaklı merasının ilerisinde Taş Ada var. Balık bolluğunun olduğu yer de aslında burası. Eski Foça Balık avı teknesi ile buraya da gidiyoruz ve rastgele diyip oltanızı sallıyorsunuz.

4- Foça Balık Turu Teknesinde Kaç Kişi Oluyor?

Bizim teknemiz 12 kişilik. Eğer özel olarak Foça balık turu yapmak isterseniz 12 kişiye kadar gelebilirsiniz. 2 kişi olsanız da 12 kişi olsanız da tekneyi kiralama bedeli günlük 1800 lira. Eğer bireysel olarak katılmak isterseniz ve bizden başkaları da tekneye gelebilir hem daha keyifli olur, teknede başkaları ile de tanışırız diyorsanız da kişi başı 150 lira yukarıda da dediğimiz gibi.

Foça Balık Turu Teknesinde Yeterli Ekipman Var Mı?

Evet teknede radar, balık bulucu, gps gibi birçok teknolojik ürün bulunuyor. Bu sayede balığı bulmamız çok daha kolaylaşıyor. Bununla birlikte kendi olta ve yeminizi kendiniz getiriyorsunuz.

Foça Balık Avı Turuna Gelirken Yanımızda Ne Getirmeliyiz?

Tura gelen birçok katılımcımız eksik getirdiği malzemeler yüzünden tur boyunca sorun yaşayabiliyor. Balık tutmak nihai amacımız ancak öncelikle turda kendi konforumuzu düşünmeliyiz. Foça balık avı turu çok erken bir saatte başlıyor ve hava çok soğuk olabiliyor. İlk dikkat etmeniz gereken şey kalın giyinmek ve bere, eldiven, atkı gibi soğuktan koruyucu aksesuarları da yanınıza almak. Bu sayede ilk olarak soğuğa karşı kendi konforunuzu sağlayın ve balık turunuz olabildiğince keyifli geçsin.

Eski Foça Balık Avı ve Balık Turu

Bununla birlikte hala havanın sıcak oolduğu günlerde balık avına katılacaksanız yanınızda mutlaka sinek kovucu ve böcek kovucu bulundurun. Rahatsızlık verebiliyorlar çünkü.

Foça’daki diğer günlük turlar:

📌 Eski Foça Tekne Turu

📌 Eski Foça Mehtap Turu

Foça Balık Turuna Gelirken Ne Tür Olta Getirmemiz Gerekiyor?

30-35-40 silikon misina, 75-100-125 gr kurşun, 4-5-6 numara iğne, 1.20-1.50 arası kamışlar bizim sizlere tavsiye edebileceğimiz ekipmanlardır. Ama tabii ki siz kendinize en uygun hangisi ise onu da getirebilirsiniz.

Yem olarak da borukurdu ve sülünes tavsiye ediyoruz. Yine, kendiniz de geçmiş tecrübelerinize bağlı olarak başka yemler de getirebilirsiniz.

Balık Avı Hakkında Diğer Detaylar ve Foça Balık Avı Turu Fiyatı 2020

  • Foça balık avı fiyatları 2020 yılında kişi başı 150 liradır. Özel kiralamak isterseniz ise 1800 lira. 
  • Foça balık turunda gün boyu çay ve nescafe ikramı vardır.
  • Eski Foça balık avı turuna öğle yemeği dahildir. Öğle yemeğinde tavuk, makarna ve salata vardır.
  • Yüzmek isteyen misafirlerimiz yanlarında yüzme kıyafetlerini getirirler ise uygun duraklarda yüzebilirler.(Tabii havanın hala sıcak olduğu günlerde bunu tavsiye ediyoruz)

Yok ben balık tutmayayım, başkası benim yerime tutsun hatta pişirsin, ben de şöyle denize karşı bir balık yiyeyim derseniz de Foça’nın en iyi restoranlarını listelediğimiz sayfamıza göz atabilirsiniz. Aşağıya linkini bıraktık 🙂 Karnım tok, ben sadece bir şeyler içeceğim derseniz, Foça bar ve cafeleri listemizi de bıraktık.

Evet, Foça balık avı turu 2020 detayları bu şekilde. Sizler de keyifli ve bol balıklı bir gün geçirmek isterseniz tura katılabilirsiniz.